ПАМЯТКА БАТЬКАМ

У 6 - 7 років формуються мозкові механізми, що дозволяють дитині бути успішною у навчанні. Медики вважають, що у цей час дитині дуже важко. І тисячу разів були праві наші прабабусі, які відправляли своїх нащадків у гімназії тільки у 9 років, коли нервова система вже сформувалася. Однак серйозних зривів і хвороб можна уникнути і сьогодні, якщо дотримуватися найпростіших правил.

Правило 1

Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Сам початок шкільного життя вважається важким стресом для шестирічних дітей. Якщо дитина не зможе гуляти, відпочивати, робити уроки без поспіху, у неї можуть виникнути проблеми зі здоров'ям, невроз. Тому, якщо заняття музикою та спортом здаються необхідною частиною виховання, почніть водити дитину у ці гуртки за рік до початку навчання або із другого класу.

Правило 2

Пам'ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більш як на 10 - 15 хв. Тому, коли ви з нею будете робити уроки, кожні 10 - 15 хвилин необхідно перериватися й обов'язково давати дитині фізичну розрядку. Можете просто попросити пострибати на місці 10 разів, побігати або потанцювати під музику кілька хвилин. Почати виконання домашніх завдань краще з письма. Можна чергувати письмові завдання з усними. Загальна тривалість занять не має перевищувати однієї години.

Правило 3

Комп'ютер, телевізор і будь-які заняття, що вимагають значного зорового навантаження, мають тривати не більше години на день. Так вважають лікарі-офтальмологи й невропатологи в усіх країнах світу.

Правило 4

Протягом першого року навчання ваше маля потребує підтримки. Дитина не тільки формує стосунки з однокласниками й учителями, але й уперше розуміє, що з нею самою хтось хоче дружити, а хтось - ні. Саме у цей час у маляти складається свій власний погляд на себе. І якщо ви хочете, щоб із нього виросла спокійна і впевнена у собі людина, - обов'язково хваліть! Підтримуйте, не лайте за неакуратність у зошиті. Усе це - дрібниці порівняно з тим, що від нескінчених докорів і покарань ваша дитина не буде вірити у себе.

Кілька коротких правил1.Показуйте дитині , що її люблять такою, якою вона є , а не за якісь досягнення.

2.Не можна ніколи (навіть у пориві гніву ) говорити дитині , що вона гірша за інших.

3.Треба чесно й терпляче відповідати на будь-які її запитання .

4.Намагайтесь щодня знаходити час, щоб побути наодинці зі своєю дитиною.

5.Учіть дитину вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й із дорослими.

6.Не соромтесь підкреслювати,що ви пишаєтеся своїм малюком .

7.Будьте чесні в оцінках своїх почуттів до дитини .

8.Завжди говоріть дитині правду, навіть коли вам це невигідно.

9.Оцінюйте тільки вчинки, а не її саму.

10.Не домагайтеся успіху силою . Примус - найгірший варіант морального виховання . Примус у сім'ї порушує особистість дитини .

11.Визнайте право дитини на помилку .

12.Думайте про дитячий «банк» щасливих спогадів .

13.Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі .

14.І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї дитини, і тоді ви краще зрозумієте, як її виховувати .

Пам’ятка батькам по підготовці майбутніх першокласників

Проблема підготовки дітей до школи, мабуть, одна з найактуальніших на сьогоднішній день. В допомогу батькам відкриваються розвиваючі студії, в багатьох школах почали практикуватися дошкільні групи, в яку дітвору різносторонньо готують до вступу до нової смуги життя. І це правильно. Як відомо, адаптуватися на новому місці не легко. Деколи, навіть ми - дорослі, незатишно відчуваємо себе при зміні роботи. А уявіть, якого маленькому чоловічкові раптом опинитися далеко від мами, в незнайомій обстановці і серед чужих людей? А тому до такого моменту, як вступ до школи, потрібно підготуватися заздалегідь і ретельно Так, швидше пристосовується до нового ритму життя дітвора, що ходила в дитячий сад. Для них вже стало звичним вставати вранці в певний час, і жити в колективі. Домашнім малятам звикнути до школи набагато складніше. Тому, поважно не упустити час, і хоч би один - двічі в тиждень протягом літа, якщо раніше не вийшло, відвідувати з дитям розвиваючі заняття.
Які заняття потрібні саме вам? Це легко перевірити.
Більшість сучасних шкіл зараховують учнів по тестовій системі. Подібні тести здійснює педагогічна комісія, яка спілкується зі всіма дітьми шести і семирічного віку, незалежно від того, відвідували вони дошкільна освітня установа чи ні. За результатами відповідей дітей шестирічного віку комісія дає рекомендацію про доцільність надходження дитяти в школу або про педагогічну допомогу дітям, які цього потребують.
Подібні тести, можна провести і в домашніх умовах.

Тести на фізичну готовність:

Як свідчить народна мудрість "В здоровому телі - здоровий дух". І це дійсно так. Навчання в школі зажадає від маляти колосальних фізичних витрат: рано вставати, проводити по п'ять-шість годинників за партою, уважно слухаючи вчителя. Додайте до цього задушливе повітря в приміщенні і відсутність денного сну, виконання домашніх завдань і відвідини секцій і кружків. Наприкінці дня, навіть активне дитя падатиме від втоми. А зараз давайте все це множитимемо на п'ять або шість, залежно від п'яти, або шестиденної освіти.
Виходячи з цього, здоров'я вашого дитяти повинне по можливості наближатися до відмітки "відмінно". Адже не випадково, ледве зачавши вчитися, багато дітвори зачинають скаржитися на частий головний біль або дуже багато і довго хворіють. А як важко деяким займатися на уроках фізкультури?
Щоб перевірити фізичну підготовку вашого дошколенка проведіть наступні тести, звернувши увагу на час їх виконання:

* біг 30 метрів - за 7 - 7,5 секунд
* стрибок в довжину з місця - 100 див.
* стрибок в довжину з розгону - 180 див.
* метання м'яча - 2, 5 - 3 м.

Відмінною підготовкою фізичної форми стануть заняття в басейні, настільним тенісом, і будь-які спортивні ігри на свіжому повітрі. Поступово привчайте вашого дитяти робити вранці хоч невелику зарядку.

А як він мислить?

Мислення людини багатогранне. Але, проте, існують методики, що дозволяють визначити рівень розвитку, як окремих розумових операцій (класифікації, групи), так і характеристик словарного запасу, рівня розвитку мови. Спершу проведіть тест на попереднє враження про рівень розвитку маляти. Він розрахований на дітей шести - шести з половиною років. Неквапливо ставте дитяті питання і чекайте відповіді на них, наприклад: l Яка тварина більша, кінь або собака? l Вранці ми снідаємо, а опівдні... l Вдень ясно, а вночі... l Небо блакитне, а трава... l Черешні, груші,сливы, яблука - це що? І так далі в тому ж дусі. Кожну правильну відповідь позначайте знаком "+", неправильний "-". Ідеальний варіант, якщо плюсів опиниться не менше 80% від спільної кількості питань. Менше 20 % - низький рівень, 10% - дуже низький. Наступний етап - порівняння. Для дитяти дуже важко знайти схожість два і більш за предмети. Учите його порівнювати предмети формою, по величині, за кольором, за базовим поняттям, по функціональному призначенню. З цією метою можна пограти в гру "Що спільного?" Попросіть сина або дочку пояснити, чим схожі:

* ромашка і кульбаба;
* ножиці і молоток;
* троянда і гвоздика ;
* яблуко і груша;
* вуха і очі;
* м'ячик і кавун;
* тапочки і чоботи;
* автобус і літак;
* курка і голуб;
* капелюх і парасолька;
* молоко і чай;
* апельсин і сонце;
* плаття і брюки;
* дзеркало і ставок ;
* буряк і морква;
* книжка і журнал;
* хлопчик і дівчинка.
* береза і горобина;
* лампочка і свічка;

Ще гра "Угрупування". Її мета зрозуміти чи є у дитяти уміння знаходити підставу для угрупування. Або навчити цьому. Як грати? Хай дитя розгледить, запропоновані йому картинки і постарається знайти якомога більше груп.
Наприклад:
Туфлі, чоботи - взуття;
торт, яблуко - їда;
кішка, кінь - домашні тварини;

На пам'ять? Не скаржуся!

Більшість інформації маленький учень отримує через зоровий або слуховий канал. Якщо у дитяти краще розвинена зорова пам'ять, значить, йому легко буде запам'ятати матеріал, який представлений у вигляді картинок і наочних посібників. Якщо краще розвинена пам'ять слухова, то, заучуючи учбовий матеріал, йому необхідно промовляти, читати вголос. Проте якщо у дошкільника добре розвинена зорова пам'ять, йому все одно необхідно розвивати слухову, і навпаки.

Тест Венгера

на перевірку рівня розвитку слухової пам'яті:
Запропонуєте дитяті запам'ятати 10 слів. Вони мають бути простими і короткими, наприклад: КІТ, ЯЛИНА, БУДИНОК, ЗИМА, ГОЛКА, МІСТ, БРАТ, КІНЬ, ОКУЛЯРИ, Стул. Норма - якщо дитя з першого разу запам'ятовує 4-5 слів, а всі 10 слів після 3-5 повторів. Якщо маля навіть після п'яти повторів не здатне запам'ятати і відтворити всі слова, це може говорити про слабку нервову систему. Зазвичай у таких дітей є проблеми з увагою. У подібних випадках потрібна консультація у невропатолога.

Тест на перевірку зорової пам'яті:

Виріжте з паперу десять різних картинок і покажіть їх майбутньому учневі - кожну по 5-6 секунд. Показавши всі десять картинок, попросите маляти назвати предмети, які він запам'ятав. Порядок відтворення значення не має. Оцінюючи результат, звернете увагу на те, чи є повтори, чи зустрічаються назви предметів, які ви не показували. Добрий результат - 8-10 картинок, незадовільний - менше 5 штук.

УВАГА, увага!

У дитяти неблагополучного в школі, швидше за все, є проблеми з увагою. Від того, наскільки уважні ваш син або дочка, залежить рівень пізнання ними навколишнього світу. Увагою дітей майже завжди управляємо ми - дорослі, словами: "Подивися", "Зверни увагу", "Ти відмітив?". Навчити дитяти самостійно віддавати собі такі команди - це перший крок у бік самоорганізації його уваги. Також, для його тренування можете запропонувати маляті дві картинки, між якими треба знайти відзнаки. Не менше интересными є тести, в тексті яких потрібно викреслити всі зайві букви, наприклад букву "а".
Але не можна забувати, що недостатня увага, може бути і сигналом, про нервово - емоційному перевантаженню дитяти. В цьому випадку, варто замислюватися, чи не дуже ви перестаралися з відвідинами додаткових занять. Так само треба пам'ятати і про те, що, розслабившись за час літніх канікул, маля насилу входить в новий режим і встигає за програмою. Батькам, чиї діти вже ходять в школу, рекомендується тижні за дві - три до початку учбових занять, помалу згадувати і повторювати учбову програму, оскільки не можна забувати, що увагу і пам'ять треба постійно тренувати. Поставте своєму дитяті питання "Навіщо потрібно вчитися?" Чесно розкажіть йому про те, чому ви зацікавлені в його успіхах. Запропонуєте йому свою допомогу.
Що багато вчаться, особливо дошкільники, на ваше запрошення позайматися відповідають: "Не хочу!". В цьому випадку, варто спробувати поєднати учбові заняття з грою. Наприклад, позайматися з дитям математикою так, щоб він цього не відмітив. Попросите його розставити на стіл тарілки для вашої сім'ї, або ляльок в шафі по зростанню. Не хоче читати? Придумайте оригінальну гру про розвідників і шукачів скарбів, в якій обов'язково треба читати таємничі послання.
Як писав Плутарха - "Якими діти народжуються, це ні від кого не залежить, але щоб вони шляхом правильного виховання зробилися хорошими - це в нашій владі". Батьки краще за всіх знають свого дитяти, вони вивчають його з перших днів існування і можуть разом з ним знаходити найбільш сприятливі способи виховання. Постарайтеся на деякий час стати психологами для свого дитяти, і у вас обов'язково все вийде.

Кол-во просмотров: 267

Комментарии

Новости

Опрос

Хто відвідував наш сайт?

Календарь

Предыдущая Июнь 2020 Следующая
ПВСЧПСВ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930