Звіт

директора комунального закладу «Виноградненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маріупольської міської ради Донецької області» Шкляр Л.Г.

про виконану роботу за 2016-2017 навчальний рік.

Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити деякі підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2016/17н.р. Як директор школи у своїй діяльності я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. У 2016-2017 навчальному році робота школи була спрямована на формування освіченої,творчої особистості, становлення її фізичного та морального здоров*я,яке є одним зі стратегічних завдань реформування освіти в Україні, згідно Національної доктрини розвитку освіти, нормативно-інструктивних документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України .

Загальні відомості про навчальний заклад

Комунальний заклад «Виноградненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маріупольської міської ради Донецької області»

розташований за адресою:

с. Виноградне вул.. Радянська, 38

Школу засновано у 1955 році (будівля складається з 2-х поверхів, проектна потужність -140 учнів) Працює 16 педагогів,7 чоловік технічного персоналу.

В школі є їдальня, , бібліотека, спортивний майданчик.

Методична робота

З 2015 року школа працює над науково-методичною проблемою «Розвиток самоосвітньої діяльності учителя та учня шляхом особисто-орієнтовних технологій».

Педагогічний колектив налічує 15 вчителів-предметників, та два сумісника.

На початок навчального року в школі навчалося 134 учні.

На кінець І семестру в Виноградненській загальноосвітній школі навчалось 136 учня, з них 17- прибули із зони проведення антитерористичної операції.

За І семестр вибуло 5 учнів, прибуло 7 учнів.

Протягом І семестру 2016-2017 навчального року проводився моніторинг навчальних досягнень учнів з базових дисциплін, який показав, що вчителі знають критерії оцінювання, формують навчальні навички, уміння, вдосконалюють самоосвітню діяльність учнів.

Якість знань учнів в І семестрі 2016-2017 навчального року складає 49% наявність початкового рівня знань – 2%. Одинадцять учнів закінчили семестр на відмінно: 2 клас - 4 учня, 3 клас - 4 учня, 4 клас – 2 учня, 5 клас – 1 учень. На кінець ІІ семестру в Виноградненській загальноосвітній школі навчалось 141 учень, з них 19 із зони проведення антитерористичної операції.

За ІІ семестр, прибуло 5 учнів.

Якість знань учнів в ІІ семестрі 2016-2017 навчального року складає 42% наявність початкового рівня знань – 6%. Чотирнадцять учнів закінчили семестр на відмінно: 2 клас - 5 учнів, 3 клас – 3 учня, 4 клас – 2 учня, 5 клас – 3 учня 8 клас – 1 учень.

Якість знань за 2016-2017 навчальний рік склала 47%, низький рівень 4%. Чотирнадцять учнів закінчили рік на відмінно: 2 клас - 5 учнів, 3 клас – 3 учня, 4 клас – 2 учня, 5 клас – 3 учня 8 клас – 1 учень.

У 2016/2017 навчальному році всі навчальні предмети, передбачені навчальним планом, викладалися за програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України. На основі цих програм учителями були складені календарно-тематичні плани, які були розглянуті та схвалені на засіданнях методичних об’єднань, погоджені заступником директора з навчальної роботи.

З метою забезпечення системного контролю за ходом виконання навчальних програм, адміністрацією закладу були розроблені і запропоновані вчителям-предметникам для заповнення таблиці щодо виконання програм відповідно до специфіки предметів.

Розбіжності у кількості запланованих і вичитаних годин існують, але програму виконано за рахунок ущільнення навчального матеріалу. На протязі навчального року учні школи приймали активну участь у всеукраїнських конкурсах Колосок осінній – 32 учні (4 золотих сертифікати, 5 срібних 1, 11 срібних 2, 3 срібних 3) , Соняшник - 14 учнів (6 дипломів ІІІ ступеня на регіональному рівні, 2 дипломи переможців початкової школи), Колосок весняний (результати будуть пізніше).

Виховна робота

В 2016-2017 н.р. всі класні колективи приймали активну участь у житті школи згідно виховного плану школи.

1 вересня проведено свято Першого дзвоника.

Пріоритетними напрямками виховної роботи на 2016/2017 навчальний рік визначено:

1. Формування в учнів патріотичних почуттів, забезпечення усвідомлення дітьми своєї етнічної спільності, виховання в них дитини та її громадського виховання, національної гідності.

2. Успадкування духовних надбань нашого народу, досягнення високої культури міжнародних взаємин, залучення молоді до національної і світової культури.

3. Формування в учнів особистісних ознак громадян української держави, соціальної активності, розвиненої духовності, фізичної досконалості, моральності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури.

4. Демократизація виховного процесу через удосконалення органів учнівського самоврядування.

5. Розвиток волонтерства, як важливого компонента соціалізації.

6. Створення безпечного освітнього середовища для розвитку здорової особистості протягом її навчання, формування в неї свідомого ставлення до свого здоров’я та життя, оволодіння життєвими навичками.

Були проведені свята до Дня Захисника Вітчизни, до Дня Збройних сил України, до Дня вчителя, до 8 Березня, новорічні ранки і вечори, тематичні виховні години з превентивного, національно-патріотичного, естетичного, екологічного виховання. В школі проходили місячники : «Молодь за здоровий спосіб життя», «Увага! Діти на дорозі», місячник і тиждень Української писемності та мови, місячник морально-правового виховання, місячник екологічного виховання, місячник «Я та моя сім’я». Також в межах місячників проводилися тематичні тижні, на яких класні керівники проводили різноманітні заходи, конкурси, лекції, бесіди (Олімпійський тиждень, тиждень знань пожежної безпеки, тиждень сприяння здоровому способу життя та безпеки життєдіяльності, тиждень знань з безпеки життєдіяльності).

Учні нашої школи брали участь у районній виставці новорічних композицій у рамках проведення Всеукраїнської природоохоронної акції «Замість ялинки – новорічний букет». Роботи наших учнів зайняли призові місця Гран Прі учениця 5 класу Мацало Майя, брали участь у районній виставці та обласній у рамках проведення Всеукраїнської природоохоронної акції «Первоцвіт». Роботи наших учнів зайняли призові місця Гран Прі учениця 8 класу Крюкова Катерина, ІІ місце учениця 7 класу Разумова Дар*я.

Найгостріше постає сьогодні питання, пов’язане з вихованням патріотизму та формуванням національної свідомості молодого покоління. Основним інститутом, що забезпечує організацію й функціонування всієї системи формування патріотичних якостей є держава, але важливу роль в цьому процесі відіграють й освітні установи.

Ідеї патріотизму вчителі Виноградненської школи намагаються зробити наскрізними в системі шкільного життя, тому активно залучають дітей до участі в різноманітних заходах, присвячених відзначенню державних та традиційних свят.

У школі розроблена й затверджена програма патріотичного виховання учнів . Сплановано систему заходів з національно-патріотичного виховання дітей, згідно з якими організовано роботу вчительських і учнівських колективів. Чільне місце в приміщенні кожного класу займає обладнаний куточок державної символіки. У системі позакласної виховної роботи зі школярами передбачено заходи з використанням державної символіки, розкриттям її змісту, історії виникнення та сучасного тлумачення.

Патріотичне виховання школярів у Виноградненській ЗОШ І-ІІІ ступенів органічно поєднується з усією навчально-виховною роботою, важливим завданням якої є правдиве й глибоке розкриття героїчного минулого нашої держави.

Протягом 2016-2017 н. р. у школі з військово-патріотичного виховання були проведенні такі заходи:

Місячник «Я − патріот і господар землі», заходи з нагоди відзначення Дня партизанської слави, до відзначення 72 – ої річниці вигнання фашистських загарбників з України, проведення тижня скорботи та пам’яті з нагоди відзначення роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні «Голгофа народних страждань». Герої України стали взірцем мужності та патріотизму, любові до своєї рідної землі, відданості українському народові, боротьби за утвердження людської гідності та європейського майбутнього, «Вшанування пам*яті героїв Небесної сотні», «15 лютого вшанування воїнів, які воювали на території інших держав , «День пам*яті та примирення 8 травня», ряд заходів до дня Перемоги. Було проведено виховні години: Україна – єдина країна, до Дня Захисника Вітчизни, Збройних Сил України, Було проведено виховні години: «Афганістан…..роки потому», «Вшануймо ветеранів ДСВ».

Кожного разу було запрошено учасників АТО, морських піхотинців, військовослужбовців ЗСУ, ветеранів ДСВ. Протягом кожного місяця проводяться уроки мужності (план складено).

Важливим напрямком роботи з патріотичного виховання є залучення учнів до благодійної діяльності по наданню посильної допомоги ветеранам війни, солдатським удовам. Учні 9-11 класів організовують допомогу за місцем проживання трьом ветеранам Другої Світової війни.

Реалії сьогодення визначили новий напрям виховної роботи навчальних закладів – моральна підтримка воїнів Збройних Сил України, Національної гвардії, інших військових формувань; допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки у результаті окупації окремих територій східної України. Учні нашої школи активно долучилися до участі у Всеукраїнських акціях «Лист пораненому», «Допоможи солдату».

Педагогічний колектив нашої школи прагне, щоб у навчальному закладі панував національний дух. Для досягнення цієї мети в учнів виховують шанобливе ставлення до державної символіки, національних традицій, проводять із ними змістовну краєзнавчо-пошукову роботу, в школі проводяться зустрічі з військовослужбовцями.

У цей складний в історії нашої держави період дуже важливо формувати розуміння необхідності зберегти територіальну цілісність України, зберегти історико-культурні традиції народу, знання героїчного минулого, що стане основою патріотичного виховання учнівської молоді.

Класні керівники на протязі навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів.

Профілактика правопорушень

У Виноградненській ЗОШ І-ІІІ ступенів на кінець 2016-2017 навчального року навчається 141 учень. Учнів на внутришкільному обліку 1 - .Литвинов Денис, учень 6 класу. Робота з профілактики правопорушень, бродяжництва та інших негативних явищ здійснюється педагогічною службою школи. Така робота відображена в планах, які розробляються адміністрацією школи спільно з кримінальною службою у справах дітей, службою у справах дітей Лівобережньою райдержадміністрації. Робота з подолання правопорушень була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», національну програму «Діти України», «Комплексну програму з профілактики злочинності і бездоглядності», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепцію виховної роботи школи, Програму правової освіти та правового виховання, Програму протидії розповсюдженню наркоманії, Програму виховної роботи школи, в яких більша увага приділяється роботі з питань профілактики правопорушень, запобігання злочинності, наркоманії серед неповнолітніх учнів у школі. При плануванні та проведенні роботи також було використано лист МОН молоді та спорту України № 1/9-96 від 11.02.2013 «Щодо профілактичної роботи із запобігання правопорушенням і злочинності серед дітей та учнівської молоді».

Класні керівники у виховних планах на 2016-2017 н.р. запланували та проводили заходи з планом роботи школи та Програмами виховної роботи школи.

В кожному класі класними керівниками проводиться робота з профілактики правопорушень та запобігання злочинності.

У школі також проводиться робота з сім*ями, які попали в скрутні життєві умови. На шкільному обліку дві такі сім*ї: Максимова Іллі учня, 1 класу та Корабльової Світлани, учениці 4 класу.

Протягом навчального року до школи не одноразово приїздили представники національної поліції, спеціалісти у справах дітей. Які проводили бесіди з учнями 5-11 класів

Атестація педагогічних працівників

За планом на 2016-2017 навчальний рік атестації підлягало 6 вчителів, атестовано 6 вчителів, із них :

- три вчителя за результатами атестації підтвердили вищу кваліфікаційну категорію: вчитель біології – Шкляр Л. Г., та два вчителя початкових класів – Латарцева Н. О. та Рамазанова Ю. М.;

- вчителя початкових класів – Латарцева Н. О. підтвердила звання «Старший учитель»;

- три вчителя підтвердили першу кваліфікаційну категорію: вчитель інформатики - Дика В. В., української мови та літератури -Збандут Л. Г., вчитель історії та права - Русінова С. М. .

Атестаційна комісія здійснювала атестацію педагогічних працівників з урахуванням наступних критеріїв:

1. Навчальні досягнення учнів.

2. Досягнення учнів в конкурсах, олімпіадах.

3. Досягнення вчителя у фахових конкурсах.

4. Методична робота:

Однією із умов проходження атестації є наявність курсової перепідготовки. Всі вчителі, які проходили атестацію пройшли курсову перепідготовку:

Соціальний паспорт

В школі:

- дітей із зони АТО - 19,

- дітей із багатодітних сімей - 11,

- дітей – інвалідів – 6,

- дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 2,

- дітей матерів одиначок – 8.

- дітей з малозабезпечених сімей – 1

Матеріально-технічна база навчального закладу

Школу засновано у 1955 році (будівля складається з 2-х поверхів, проектна потужність -140 учнів).

У закладі створено умови для роботи і навчання, проводяться ремонти, згідно до норм та вимог сьогодення .

Кожен рік виконуються косметичні ремонти, є висновки державної санітарно - епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні школи 11 класних кімнат.

Забезпеченість закладу меблями 80%. В школі є їдальня, бібліотека, спортивний майданчик.

Фінансово-господарська діяльність

Адміністрація школи разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією Проте вікна (нових всього 7шт.) та двері приміщення школи знаходяться в такому стані , що потребує капітального ремонту.Планується за бюджетні кошти замінити у жовтні ще 20 вікон. Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.. На квітниках щороку висаджуються квіти,. Огорожа завжди ремонтується , бордюри побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

Повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через брак коштів. Дирекція школи намагатиметься використати для цього всі можливі резерви,

Кадрове забезпечення

Кадрова політика загальноосвітньої школи будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя. Враховуючи можливість і пріоритетність кадрових питань, у навчальному закладі розроблено заходи по створенню системи професійного росту педагогічних кадрів; удосконалення системи матеріального і морального стимулювання.

Таким чином, серед завдань кадрової політики закладу можна визначити наступні:

- активізація та якісне перетворення інноваційної здатності педагогічного персоналу;

-дбайливе ставлення до старшого покоління вчителів, підтримка їхньої професійної

активності;

-добір вчителів повинен здійснюватись відповідно до розроблених кваліфікаційних вимог;

- впровадження в навчальний процес нових принципів і методів навчання.

На початок 2016-2017н.р. до роботи приступили 16 педпрацівників, усі мають відповідну фахову освіту.

Навчально-виховний процес 100% забезпечено фахівцями, які мають повну вищу педагогічну освіту і володіють державною мовою.

Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів

0рганізація харчування учнів у навчальному закладі

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організовано гаряче харчування учнів 1-11-х класів. Працівники їдальні намагаються створити домашню затишну атмосферу під час прийому їжі. Завдяки режимному калорійному харчуванню діти набирають нових сил та здоров’я. Всі учні 1—4 класів та бажаючі із 5-11 кл. охоплені гарячим харчуванням.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Основна маса учнів харчується під час перерв після другого та третього уроків.Столи накривають за спеціальним графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.

Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.. В шкільній їдальні продовжується безкоштовне харчування дітей пільгових категорій.

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

У 2016-2017 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положенням про організацію роботи з охорони праці.

Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.

Створено комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та будівлі, а також роботи електричних пристроїв (робота електроприладів в їдальні, персональної та оргтехніки).

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» та статтею 169 Кодексу Законів про Працю усі працівники закладу проходять попередній і періодичний медичний огляд.

З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці,

Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивних майданчиках, справність кріплення воріт, а також всієї огорожі навколо території.

Будівля школи забезпечена первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами.

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Не менше ніж раз на рік, проводяться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.

Особлива увага у закладі приділяється заходам, щодо запобіганням нещасним випадкам на виробництві.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями.

У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на педраді, нарадах при директорові; МО класних керівників, батьківських зборах..

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями. За період 2016-2017н.р. не зафіксовано випадків травматизму невиробничого характеру та випадків травматизму під час навчально-виховного процесу.

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи - підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи.

Завдання педагогічного колективу допомогти випускникам правильно обрати професію свого майбутнього життя, врахувати не тільки бажання учня, але й вимоги до професії.

Робота з батьками та громадськістю:

Співпраця з батьками

Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює з тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною..

Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківській всеобуч.

Управлінська діяльність:

внутришкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У школі в наявності нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників 'розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально- виховного* процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.

Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Директор школи Л.Г.Шкляр

З

Звіт

директора комунального закладу «Виноградненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маріупольської міської ради Донецької області» Шкляр Л.Г.

про виконану роботу за 2015-2016 навчальний рік.

Як директор школи у своїй діяльності я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. У 2015-2016 навчальному році робота школи була спрямована на формування освіченої,творчої особистості, становлення її фізичного та морального здоров*я,яке є одним зі стратегічних завдань реформування освіти в Україні, згідно Національної доктрини розвитку освіти, нормативно-інструктивних документів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України .Одним з пріоритетних напрямків діяльності школи було створення умов для отримання учнями якісної освіти.Під час звіту було висвітлино наступні питання:

· Загальна інформація про школу.

· Кадрове забезпечення.

· Навчальна діяльність учнів

· Зовнішнє незалежне оцінювання

· Методична робота

· Виховна та позакласна робота.

· Соціальний захист

· Співпраця з батьками

· Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

· Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності всіх учасників НВП.

· Фінансово-господарська діяльність.

· Управлінська діяльність.

Загальні відомості про навчальний заклад

Комунальний заклад «Виноградненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маріупольської міської ради Донецької області»

розташований за адресою:

с. Виноградне вул.. Радянська, 38

Школу засновано у 1955 році (будівля складається з 2-х поверхів, проектна потужність -140 учнів) Працює 15 педагогів,8 чоловік технічного персоналу.

В школі є їдальня, , бібліотека, спортивний майданчик.

Методична робота

На початок навчального року в школі навчалося 127 учнів.

На кінець І семестру в Виноградненській загальноосвітній школі навчалось 133 учня, з них 17- прибули із зони проведення антитерористичної операції.

За І семестр вибуло 2 учня, прибуло 8 учнів.

Протягом І семестру 2015-2016 навчального року проводився моніторинг навчальних досягнень учнів з базових дисциплін, який показав, що вчителі знають критерії оцінювання, формують навчальні навички, уміння, вдосконалюють самоосвітню діяльність учнів.

Якість знань учнів в І семестрі 2015-2016 навчального року складає 51% наявність початкового рівня знань – 3,0%. Одинадцять учнів закінчили семестр на відмінно: 2 клас - 4 учня, 3 клас - 2 учня, 4 клас – 3 учня, 5 клас – 1 учень, 6 клас – 1 учень.

На кінець ІІ семестру в Виноградненській загальноосвітній школі навчалось 135 учнів, з них 17 із зони проведення антитерористичної операції.

За ІІ семестр вибув 1 учень, прибуло 3 учні.

Якість знань учнів в ІІ семестрі 2015-2016 навчального року складає 51% наявність початкового рівня знань – 1,0%. Дев*ять учнів закінчили семестр на відмінно: 2 клас - 4 учня, , 4 клас – 3 учня, 5 клас – 1 учень, 6 клас – 1 учень.

Якість знань за 2015-2016 навчальний рік склала 54%.

У 2015/2016 навчальному році всі навчальні предмети, передбачені навчальним планом, викладалися за програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України. На основі цих програм учителями були складені календарно-тематичні плани, які були розглянуті та схвалені на засіданнях методичних об’єднань, погоджені заступником директора з навчальної роботи.

З метою забезпечення системного контролю за ходом виконання навчальних програм, адміністрацією закладу були розроблені і запропоновані вчителям-предметникам для заповнення таблиці щодо виконання програм відповідно до специфіки предметів.

Розбіжності у кількості запланованих і вичитаних годин існують, але програму виконано за рахунок ущільнення навчального матеріалу.

Виховна робота

В 2015-2016 н.р. всі класні колективи приймали активну участь у житті школи згідно виховного плану школи.

1 вересня проведено свято Першого дзвоника.

Були проведені свята до Дня Захисника Вітчизни, до Дня Збройних сил України, до Дня вчителя, до 8 Березня, новорічні ранки і вечори, тематичні виховні години з превентивного, національно-патріотичного, естетичного, екологічного виховання. В школі проходили місячники : «Молодь за здоровий спосіб життя», «Увага! Діти на дорозі», місячник і тиждень Української писемності та мови, місячник морально-правового виховання, місячник екологічного виховання, місячник «Я та моя сім’я». Також в межах місячників проводилися тематичні тижні, на яких класні керівники проводили різноманітні заходи, конкурси, лекції, бесіди (Олімпійський тиждень,тиждень знань пожежної безпеки, тиждень сприяння здоровому способу життя та безпеки життєдіяльності, тиждень знань з безпеки життєдіяльності).

Учні школи берали активну участь у громадському житті школи й класу. Діти були активними та охоче берали участь у різноманітних конкурсах, змаганнях як загальношкільного типу, так і районних та міських заходів та посідали призові місця: у міських конкурсах - Крюкова Катерина 7 клас І місце конкурс «Не рубай ялинку», І місце «Первоцвіт», Гран-прі «Свято писанки»; Разумова Дар*я 6 клас - І місце конкурс «Не рубай ялинку», І місце «Первоцвіт», ІІ місце «Свято писанки»; у районних конкурсах Врублевська Юлія 7 клас – І місце «Свято писанки».

Найгостріше постає сьогодні питання, пов’язане з вихованням патріотизму та формуванням національної свідомості молодого покоління. Основним інститутом, що забезпечує організацію й функціонування всієї системи формування патріотичних якостей є держава, але важливу роль в цьому процесі

Ідеї патріотизму вчителі Виноградненської школи намагаються зробити наскрізними в системі шкільного життя, тому активно залучають дітей до участі в різноманітних заходах, присвячених відзначенню державних та традиційних свят.

У школі розроблена й затверджена програма патріотичного виховання учнів . Сплановано систему заходів з національно-патріотичного виховання дітей, згідно з якими організовано роботу вчительських і учнівських колективів. Чільне місце в приміщенні кожного класу займає обладнаний куточок державної символіки. У системі позакласної виховної роботи зі школярами передбачено заходи з використанням державної символіки, розкриттям її змісту, історії виникнення та сучасного тлумачення.

Патріотичне виховання школярів у Виноградненській ЗОШ І-ІІІ ступенів органічно поєднується з усією навчально-виховною роботою, важливим завданням якої є правдиве й глибоке розкриття героїчного минулого нашої держави.

Важливим напрямком роботи з патріотичного виховання є залучення учнів до благодійної діяльності по наданню посильної допомоги ветеранам війни, солдатським удовам. Учні 10-11 класів організовують допомогу за місцем проживання трьом ветеранам Великої Вітчизняної війни.

Реалії сьогодення визначили новий напрям виховної роботи навчальних закладів – моральна підтримка воїнів Збройних Сил України, Національної гвардії, інших військових формувань; допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки у результаті окупації окремих територій східної України. Учні нашої школи активно долучилися до участі у Всеукраїнських акціях «Лист пораненому», «Допоможи солдату».

Педагогічний колектив нашої школи прагне, щоб у навчальному закладі панував національний дух. Для досягнення цієї мети в учнів виховують шанобливе ставлення до державної символіки, національних традицій, проводять із ними змістовну краєзнавчо-пошукову роботу,в школі проводяться зустрічі з військовослужбовцями.

У цей складний в історії нашої держави період дуже важливо формувати розуміння необхідності зберегти територіальну цілісність України, зберегти історико-культурні традиції народу, знання героїчного минулого, що стане основою патріотичного виховання учнівської молоді.

Класні керівники на протязі навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів.

Профілактика правопорушень

У Виноградненській ЗОШ І-ІІІ ступенів на кінець 2016 року навчалося 135 учнів. Учнів на внутришкільному обліку – 3-Анікєєнко А.,Пахомов І..Литвинов Д.. Робота з профілактики правопорушень, бродяжництва та інших негативних явищ здійснюється педагогічною службою школи. Така робота відображена в планах, які розробляються адміністрацією школи спільно з кримінальною службою у справах дітей, службою у справах дітей Лівобережньою райдержадміністрації. Робота з подолання правопорушень була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», національну програму «Діти України», «Комплексну програму з профілактики злочинності і бездоглядності», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепцію виховної роботи школи, Програму правової освіти та правового виховання, Програму протидії розповсюдженню наркоманії, Програму виховної роботи школи, в яких більша увага приділяється роботі з питань профілактики правопорушень, запобігання злочинності, наркоманії серед неповнолітніх учнів у школі. При плануванні та проведенні роботи також було використано лист МОН молоді та спорту України № 1/9-96 від 11.02.2013 «Щодо профілактичної роботи із запобігання правопорушенням і злочинності серед дітей та учнівської молоді».

Класні керівники у виховних планах на 2015-2016 н.р. запланували та проводять заходи з планом роботи школи та Програмами виховної роботи школи.

В кожному класі класними керівниками проводиться робота з профілактики правопорушень та запобігання злочинності.

Атестація педагогічних працівників

За планом на 2015-2016 навчальний рік атестації підлягало 4 вчителя, атестовано 4 вчителя, із них :

- два вчителя за результатами атестації підтвердили першу кваліфікаційну категорію: вчитель основ здоров*я - Лапщун Ю. С. та вчитель математики - Зінковська Л. І.;

- двом вчителям присвоєно другу кваліфікаційну категорію: вчителю англійської мови - Зозулевич-Сосько А. О. та вчителю фізичної культури - Капітоненко Н.І.

Атестаційна комісія здійснвала атестацію педагогічних працівників з урахуванням наступних критеріїв:

. Нав чальні досягнення учнів.

Досягнення учнів в конкурсах, олімпіадах.

Досяг нення вчителя у фахових конкурсах.

Методична робота:

Однією із умов проходження атестації є наявність курсової перепідготовки. Всі вчителі, які проходили атестацію пройшли курсову перепідготовку:

Соціальний паспорт

В школі:

дітей із зони АТО - 17,

дітей із багатодітних сімей - 9,

дітей – інвалідів – 3,

дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 2,

дітей матерів одиначок – 6

Матеріально-технічна база навчального закладу

Школу засновано у 1955 році (будівля складається з 2-х поверхів, проектна потужність -140 учнів).

У закладі створено умови для роботи і навчання, проводяться ремонти, згідно до норм та вимог сьогодення .

Кожен рік виконуються косметичні ремонти, є висновки державної санітарно - епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні школи 11 класних кімнат.

Забезпеченість закладу меблями 80%. В школі є їдальня, , бібліотека, спортивний майданчик.

Фінансово-господарська діяльність

Адміністрація школи разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією Проте вікна та двері приміщення школи знаходяться в такому стані , що потребує капітального ремонту. Це вимагає величезних коштів, яких немає у бюджеті. Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу.. На квітниках щороку висаджуються квіти,. Огорожа завжди ремонтується , бордюри побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

Повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через брак коштів. Дирекція школи намагатиметься використати для цього всі можливі резерви,

Кадрове забезпечення

Кадрова політика загальноосвітньої школи будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя. Враховуючи можливість і пріоритетність кадрових питань, у навчальному закладі розроблено заходи по створенню системи професійного росту педагогічних кадрів; удосконалення системи матеріального і морального стимулювання.

Таким чином, серед завдань кадрової політики закладу можна визначити наступні:

- активізація та якісне перетворення інноваційної здатності педагогічного персоналу;

-дбайливе ставлення до старшого покоління вчителів, підтримка їхньої професійної

активності;

-добір вчителів повинен здійснюватись відповідно до розроблених кваліфікаційних вимог;

- впровадження в навчальний процес нових принципів і методів навчання.

На початок 2014-2015н.р. до роботи приступили 15 педпрацівників, усі мають відповідну фахову освіту.

Навчально-виховний процес 100% забезпечено фахівцями, які мають повну вищу педагогічну освіту і володіють державною мовою.

Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів

0рганізація харчування учнів у навчальному закладі

З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організовано гаряче харчування учнів 1-11-х класів. Працівники їдальні намагаються створити домашню затишну атмосферу під час прийому їжі. Завдяки режимному калорійному харчуванню діти набирають нових сил та здоров’я. Всі учні 1—4 класів та бажаючі із 5-11 кл. охоплені гарячим харчуванням.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Основна маса учнів харчується під час перерв після другого та третього уроків.Столи накривають за спеціальним графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.

Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується.. В шкільній їдальні продовжується безкоштовне харчування дітей пільгових категорій.

Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

У 2015-2016 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положенням про організацію роботи з охорони праці.

Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.

Створено комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та будівлі, а також роботи електричних пристроїв (робота електроприладів в їдальні, персональної та оргтехніки).

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» та статтею 169 Кодексу Законів про Працю усі працівники закладу проходять попередній і періодичний медичний огляд.

З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці,

Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивних майданчиках, справність кріплення воріт, а також всієї огорожі навколо території.

Будівля школи забезпечена первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами.

По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Не менше ніж раз на рік, проводяться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.

Особлива увага у закладі приділяється заходам, щодо запобіганням нещасним випадкам на виробництві.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями.

У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на педраді, нарадах при директорові; МО класних керівників, батьківських зборах..

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями. За період 2015-2016н.р. не зафіксовано випадків травматизму невиробничого характеру та випадків травматизму під час навчально-виховного процесу.

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи - підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи.

Завдання педагогічного колективу допомогти випускникам правильно обрати професію свого майбутнього життя, врахувати не тільки бажання учня, але й вимоги до професії.

Робота з батьками та громадськістю:

Співпраця з батьками

Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює з тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною..

Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківській всеобуч.

Управлінська діяльність:

внутришкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У школі в наявності нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників 'розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.

Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально- виховного* процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.

Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Директор школи Л.Г.Шкляр

Кол-во просмотров: 337

Комментарии