Ентеробіоз — це захворювання, яке спричиняється паразитуванням гостриків в кишечнику людини, переважно в товстому; їх буває одночасно сотні і навіть тисячі. Кожна самка відкладає до 12 тис.яєць, які дозрівають на тілі людини і стають заразними.

Це найпоширеніше захворювання серед дітей та учнів шкіл, шкіл-інтернатів.

Зараження людини відбувається при попаданні збудника на руки, речі домашнього вжитку, іграшки, продукти харчування тощо, а також можливе постійне самозараження та зараження оточуючих людей, внаслідок чого захворювання нерідко триває місяцями і навіть роками.

Симптоми захворювання дуже різноманітні: слабість, болі в животі, свербіж, нудота, блювання, запаморочення, анемія, розлади нервової системи, дратівливість, безсоння тощо.

Діагноз ентеробіозу можна встановити спеціальними лабораторними дослідженнями в лікувально-профілактичному закладі або в ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Дерсанепідслужби України” та його відокремлених структурах.

Щоб запобігти захворюванню на ентеробіоз та його поширенню слід дотримуватись, насамперед, правил особистої гігієни.в тому числі:

- Старанно мити руки перед їжею, після вулиці, туалету тощо.

- Коротко зрізати нігті, не гризти їх.

- Щодня увечері і вранці ( особливо хворим на ентеробіоз ) приймати душ.

- Хворі повинні спати у білизні, яка щільно облягає тіло, щоб уві сні не забруднювати рук, постільну білизну.

- Постільну та натільну білизну після сну щодня слід термічно обробляти (прасувати, кип”ятити, деззасоби недостатньо ефективні).

- Необхідно тримати в чистоті іграшки, килими, дверні ручки, приміщення.

У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ЕНТЕРОБІОЗУ ХОЧА Б У ОДНОГО ЧЛЕНА СІМ’Ї НЕОБХІДНО ЛАБОРАТОРНО ОБСТЕЖИТИ ВСЮ СІМ’Ю ТА ВЖИТИ ВСІХ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ (ОСОБЛИВО У ДІТЕЙ), ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ!

Кол-во просмотров: 370

Комментарии

Новости

Опрос

Хто відвідував наш сайт?

Календарь

Предыдущая Июнь 2020 Следующая
ПВСЧПСВ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930